Urząd Stanu Cywilnego Chodzież

Poszukujesz bardziej osobistej formy ceremonii?
Kliknij i zobacz, czym są śluby humanistyczne
Wróć do strony głównej

Na stronie tego Urzędu Stanu Cywilnego:

Dane adresowe

Ulica i numer: ul.Paderewskiego 4

Kod pocztowy: 64-800

Miejscowość: Chodzież

Dane kontaktowe

Numer telefonu: 672-827-171

Adres e-mail: usc@chodziez.pl

Rezerwacja terminu ślubu cywilnego — Chodzież

Tutaj pojawia się bardzo ważna uwaga. Ślub może się odbyć dopiero po upływie miesiąca od rezerwacji terminu w urzędzie! Z ważnych powodów Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może skrócić ten termin. Nie powinniście jednak na to liczyć — żeby uniknąć stresu, lepiej dopełnić formalności wcześniej. Opłata skarbowa, którą musicie ponieść w tym przypadku, to 39 zł.

Urząd Stanu Cywilnego Chodzież - zobacz zdjęcia

Urząd Stanu Cywilnego Chodzież fot. 1
Urząd Stanu Cywilnego Chodzież fot. 2

Urząd Stanu Cywilnego Chodzież - zobacz na mapie

Nawiguj do tego urzędu

To nie jest urząd, którego szukasz? Spróbuj tutaj:

Wyszukiwarka urzędów

Ile kosztuje ślub cywilny - Chodzież

Koszt ślubu cywilnego jest taki sam, niezależnie od konkretnego, wybranego przez Was USC. Może się jednak znacznie wahać ze względu na opcję, którą wybierzecie — ślubu w urzędzie czy w plenerze, poza urzędem. Poniżej przedstawiamy wszystkie opłaty i porównanie kosztów ceremonii cywilnej w plenerze oraz ślubu humanistycznego, który może również zostać połączony z urzędowym:

Ślub Cywilny Ślub Humanistyczny
Ślub cywilny Ślub humanistyczny
Opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa 84 zł 84 zł
(jeśli chcecie sformalizować
związek w urzędzie)
Opłata dodatkowa za przeprowadzenie
ślubu poza urzędem
1000 zł x
Koszt ślubu
humanistycznego
x od 2400 zł
Łączny koszt 1084 zł od 2400 zł
Informacje Całkowity koszt ślubu cywilnego wynosi zatem 84 zł — w przypadku ślubu w USC lub 1084 zł — w przypadku ślubu poza urzędem stanu cywilnego. Opłaty trzeba uregulować kartą płatniczą lub przelewem na rachunek miasta/miejscowości — wtedy należy okazać potwierdzenie wpłaty. Koszt ślubu humanistycznego wraz ze ślubem cywilnym to zatem już od 2484 zł. W przypadku problemów z formalnościami lub po prostu potrzeby bardziej osobistej, emocjonalnej ceremonii, możecie zaprosić Gości na ślub humanistyczny, prowadzony przez specjalistyczną firmę. Wtedy wystarczy, że zawrzecie ślub cywilny przed lub po ceremonii tylko w obecności świadków i dopełnicie w ten sposób formalności. Jeśli urzędnik wyrazi zgodę, obie ceremonie można też połączyć.

Ślub humanistyczny — dlaczego warto?

Mistrzowie ceremonii przygotują dla Was spersonalizowany tekst ceremonii, który może zawierać historię o Waszej miłości i osobiste przysięgi, a następnie jeden z nich przeprowadzi Wasz ślub w dowolnym miejscu i terminie.

fot. Wójtowicz Foto

fot. Wójtowicz Foto

Twój ślub bez ograniczeń!
Co to jest Ślub Humanistyczny?

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek problemów związanych z formalnościami (dokumenty z ambasady, brak terminu, problem z miejscem plenerowym), zawsze możecie zaprosić gości na ślub humanistyczny, czyli osobistą, emocjonalną ceremonię, która może odbyć się w dowolnym miejscu.

Potem ślub cywilny zawrzecie tylko w obecności świadków w dogodnym terminie, żeby prawnie przypieczętować Wasz związek.